Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Stanisława, Biskupa i Męczennika (Hajnówka)

Wznoszenie gmachu obecnej świątyni zakończono 27 listopada 1965r. W bocznych absydach są umieszczone dwa drewniane ołtarze ze starego kościoła, wykonane przez miejscowych stolarzy w roku 1944, zaprojektowane i przyozdobione rzeźbami przez p. Franciszka Połoza.

W 1975 r. do kościoła zakupione zostały wysokiej klasy, 28 głosowe organy ze zrujnowanego kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w Jedlinie Zdroju. Ten instrument pochodzi z wrocławskiej pracowni firmy „Schlag und Soehne” i został wykonany na przełomie XIX i XX wieku. Jest to jedyny tego typu instrument w północno-wschodniej Polsce.

W latach 2005 – 2008  na ścianach i suficie kościoła położono polichromię. Wykonana została przez artystę malarza Jerzego Pasternaka z Krakowa. Przedstawia ona sceny biblijne oraz historyczne.

Od 2007 w ramach Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej  w lipcu i w sierpniu w tutejszym kościele odbywają się międzynarodowe koncerty organowe i kameralne.

ZWIEDZANIE KOŚCIOŁA:

Zwiedzanie kościoła w godzinach pracy kancelarii parafialnej

poniedziałek – sobota: w godzinach 8.30 – 10.00, 16.00 – 17.30

Grupy zorganizowane proszone są o kontakt z kancelarią w celu uzgodnienia godziny zwiedzania

tel. kancelarii: 85 682 22 50
    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/metamorp/domains/bialowieza-forest.com/public_html/wp-content/themes/puszcza/single-miejsce.php on line 151
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 Leader. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Projekt zrealizowany przez Stowarzyszenie Metamorphosis. Instytucja zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-13 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi