Pierwszy śnieg

21 listopada 2014

Co roku pierwszy śnieg jest dużym wydarzeniem. Krajobraz zostaje zdominowany przez nowy kolor, a zima staje się namacalna. Poza tym jest coś po prostu pięknego w opadających lekko płatkach.

W tym roku śnieg spadł 19 listopada w nocy. Poranek odsłonił przyprószone delikatnie drzewa, liście i rośliny runa, wyściełające dno lasu. Woda w leśnych rzekach i bagnach wciąż jeszcze nie zamarzła i zaznacza się ciemnymi kolorami w pobielonej Puszczy.

Postanowiliśmy pokazać Wam, jak zima wkroczyła do puszczańskich łęgów.

 

Rozlewisko Braszczy niedaleko Gruszek

 

 

Kolejnego dnia śniegu przybyło i zrobiło się jeszcze bardziej zimowo.

Niemal każdego dnia, po południu, temperatura powietrza nieco wzrasta, powodując małą odwilż. Chociaż na leśnych ścieżkach jest trochę mokro, naprawdę warto wybrać się do Puszczy. Można się tam cieszyć ciszą, spokojem i bielą pierwszego śniegu. Radzimy jednak, żeby pamiętać o nieprzemakalnych butach.


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 Leader. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Projekt zrealizowany przez Stowarzyszenie Metamorphosis. Instytucja zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-13 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi