Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/home/metamorp/domains/bialowieza-forest.com/public_html/wp-content/plugins/compact-archives/languages/wpb-caw-domain-pl_PL.mo) is not within the allowed path(s): (/home/metamorp/domains/bialowieza-forest.com:/tmp:/var/tmp:/home/metamorp/.tmp:/home/metamorp/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki/tls/certs) in /home/metamorp/domains/bialowieza-forest.com/public_html/wp-includes/l10n.php on line 583
Złota jesień w Puszczy | Puszcza Białowieska – przewodnik – Bialowieza Forest – guide

Złota jesień w Puszczy

16 października 2014

Pierwsza połowa października to czas, kiedy intensywnie przebarwiają się liście. W tym roku ciepło i słońce pozwoliły nam dłużej cieszyć się niesamowitymi  kolorami i jeszcze pełniej docenić piękno jesieni. Puszcza i jej okolice okazały się wymarzonym miejscem na spacery lub wyprawy rowerowe.

Chcąc przybliżyć Wam atmosferę panującą o tej porze roku w Puszczy, wybraliśmy się z aparatem do starej dąbrowy, bo właśnie tam – ze względu na duży udział drzew liściastych, a szczególnie graba – jesień widać najbardziej. Zapraszamy Was do obejrzenia naszych zdjęć. Mamy nadzieję, że będziecie mogli poczuć choć trochę magii, której Puszcza jest teraz pełna.

 

 

Na koniec , jeśli chcecie wybrać się w podobne miejsce i cieszyć się kolorami i widokiem starych dębów, polecamy Wam wycieczkę do miejsc gdzie dawnej były dąbrowy świetliste. Zobaczycie tam stare, dwustu i trzystuletnie, a nawet starsze dęby, pod którymi złocą się graby. Warta polecenia w okolicach Narewki jest dąbrowa na Carskiej Tropinie koło Kosego Mostu oraz okolice Świnoroj. Po drodze do Białowieży ciekawa jest dąbrowa koło Zwierzyńca. Będąc w samej Białowieży, warto wybrać się do Parku Narodowego. Z kolei w południowej części Puszczy polecamy rezerwat Starzyna. Nie zapominajmy jednak, że jesienią cała Puszcza po prostu zachwyca.


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 Leader. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Projekt zrealizowany przez Stowarzyszenie Metamorphosis. Instytucja zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-13 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi